informace

Zde budou nějaké informace, setkání, akce, plány. Jak to prostě život přinese.

Aktuálně

V plánu na podzim: Helena Neumannová, Jan Tichý - křest knihy spojený s přednáškou o víně

Víme, že bychom správně měli být spolek, registrovaný, se statutárním orgánem a Stanovami. A se vší byrokratickou šikanou, která k tomu patří. 

Protože na to není čas a hlavně chuť , zůstáváme neformální skupinou, a protože jsme někteří aktivní členové Sokola Benátky, akce většinou pořádáme po dohodě s vedením Sokola společně (organizace je samozřejmě na nás).

Protože je vše většinou na mě, zvažuji, že bych to vzal oficiálně na sebe a udělal z toho "svou firmu". Což souvisí se záměrem vydat knihu, samozřejmě ji i propagovat a prodávat a dělat vlastí přednášky i se zvanými hosty. Nakonec živnost pro to mám (pozastavenou), jen ji musím obnovit, event. rozšířit

Navštívili jsme o víkendu (17.-19.5.) levandulové údolí (Helenu Neumannovou). O návštěvě a dojmech v článku. Slíbila přednášku na podzim

Info o proběhlých akcích 

Hlavy z písku ven! - akce Archa 21: Praha, Novotného lávka, 29.5. v 19 hod.

Víkendová akce (sobota 22.6.) - výlet, táborák s kytarami, možnost koupání i fyzické práce, filtrace vody: pro uzavřenou společnost

Přednáška MUDr. Karen Pumrové proběhla ve čtvrtek 25. dubna, 

Zatím dáváme pár fotek, bohužel lidí bylo málo, asi i proto, že souběžně běžela beseda v místním muzeu. Ale akce se vydařila. Více je v samostatném článku v rubrice články, glosy.

níže najdete plakát, pod ním pozvánku

Díky propojení s dalšími kolegy se člověk dostane na další zajímavé akce. Tak jsme se (někteří) setkali se Soňou Pekovou, další s Dr. Martinem Janem Stránským, dva jsme byli na besedě Kupředu do minulosti s Martinou Kociánovou, Ladislavem Větvičkou a Vidlákem.

Všichni se chystáme na pořádání přednášky a besedy Dr. Karen Pumrové. Akcí je hodně a člověk nemá čas vše stíhat. Je potřeba si vybírat, ale důležitější je se propojovat a osobně se scházet. Pak se ta energie násobí a ideální je, když ta energie je pozitivní a konstruktivní.

Přednáška se uskutečnila v sokolovně, Štěpán ze Sokola Mladá Boleslav nebyl takovým tahákem, ale lidi, které to zajímalo se sešli a atmosféra byla skvělá. Setkání trvalo asi dvě hodiny. Vyzkoušeli jsme si prostor a techniku.

Štěpán Muchka - přednáška ve středu 28. února v benátecké sokolovně. V přiloženém v souboru najdete bližší informace, později bude k dispozici plakát:

Parkování v Benátkách n. J. je dost tristní, ideální je zaparkovat na parkovišti pod sokolovnou. Ti, kdo to neznají, budou navigováni.

Níže je pozvánka, která vychází z informace a odsouhlaseného termínu.

PLAKÁT:

Na letošním prvním setkání jsme podiskutovali o změně systému a dalším, dohodli se na únorové (28.2.) a březnové přednášce. Připravíme plakáty, zamluvíme místo a techniku.

Setkali jsme se v úterý 12.12. Bylo to příjemné předvánoční posezení a pokec. V novém roce to vidím tak na druhou půlku ledna a dáme si nějaký plán do prázdnin. Doufám, že se povede i setkání venku v Benátkách, tak i u nás na chatě v létě.

Zdraví ve svých rukách

přednáška a beseda s tímto názvem proběhla ve čtvrtek 26. října 2023 v Malém sále Záložny v Benátkách nad Jizerou. Akce se zúčastnilo přes padesát lidí, atmosféra byla příjemná, celá akce trvala téměř tři hodiny, z toho samotná beseda asi hodinu a půl. Bylo vidět, že valná většina lidí věděla, na co jde. 

V sekci "články, glosy" je tomu věnován samostatný článek.

Děkujeme návštěvníkům, přednášejícím a organizátorům za rozšířené poznání, vstřícnou energii a zážitek z lidského setkání.  

Několik fotek ze setkání

odkaz na stránky obou protagonistů: https://www.chronickezdravi.cz

Přednáška a beseda o zdraví s odborníky na funkční medicínu Davidem Čechem a Alešem Svobodou (spolupracovníky známého funkčního lékaře MUDr. Jana Vojáčka) proběhne v Malém sále Záložny v Benátkách nad Jizerou, ve čtvrtek 26. října, od 18 hod. Besedu připravujeme společně se Sokolem Benátky, více podrobností v pozvánce: 

Grafik nám upravil plakát a vytiskl na žlutém papíře ve formátu A3. Plakáty jsou dva týdny před akcí vyvěšeny na plakátovacích plochách v Benátkách. Plakát vypadá takto:

Na besedě nás můžete oslovit a přidat se k nám. Rozšířit tak naše řady nejen o další lidi, ale především nápady a pohledy na zdraví a naši společnost. 

Přidejte se k nám, kdykoliv nás oslovte na naší akci, nebo nás kontaktujte e-mailem či přes kontaktní formulář. Zveme lidi, kteří mají co říct a obvykle je neuvidíte v televizi.

Archiv,

zastaralé informace, shrnutí 

Poprvé jsme se sešli 7. ledna 2023 a pak se snažili scházet pravidelně. Jezdili jsme na akce  (besedy a setkání) do Lysé nad Labem a v dubnu uspořádali setkání a besedu se spisovatelem a zakladatelem Zdravého fóra Honzou Tománkem. 

Atmosféra byla příjemná, probralo se mnoho témat, autorovy knihy a pak došlo na současná témata, která by někteří chtěli zapomenout, ale stále tu rezonují (např. Covid).

Děkuji všem pozvaným a všem, kteří přišli, zvláště kolegům, kteří přinesli a připravili občerstvení a pomohli připravit místnost a následně uklidit. 

Co bude dál, se uvidí. Pokud někdo, kdo narazil na stránky, se k nám bude chtít připojit, nechť nás kontaktuje - na emailu přímo, nebo na tom samém emailu přes kontaktní formulář.

Vypadá to, že zatím budeme obrážet aktivnější (a služebně starší) sousedy (Lysá n. L., Mladá Boleslav), na říjen chystáme besedu o zdraví. Dáváme to dohromady a až bude vše (nejpozději do konce září) připraveno, najdete na stránkách informace a pozvánku.