články, glosy

pokud není uvedeno jinak, pak autorem článků je Honza Tichý

Pozvali jsme si pediatričku a homeopatku MUDr. Karen Pumrovou na přednášku. Přednáška proběhla ve čtvrtek 25. dubna od 18 hod. v Malém sále Záložny v Benátkách nad Jizerou.

Manželka na mě tak dlouho kašlala, až se mi spustila rýmička. Jo, posmrkal jsem více kapesníků, chvilku to bylo nepříjemné, zejména v noci.

Tak nějak moc nemocných tu máme. A máme tu nemoci, které už naše skvělá západní medicína dávno vymýtila. Jako např. záškrt a černý kašel.

Někdo si myslí, že je zdravý, přitom ale může být nemocný. Sám říkám, že jsem zdravý, ale mohu být jen nedostatečně vyšetřen. Zdravý člověk nemá potřebu chodit k doktorovi. Nic mě nebolí, není důvod. Kdysi se říkalo, že léčená chřipka trvá sedm dní, neléčená týden.

Tak mi žena líčila, jak málo dětí chodí do školky, jak pořád kašlou a smrkají. Rodiče s nimi nejsou doma a vnucují je do školky.

Boží fóry

30.12.2023

Aby ten náš život byl boží, měl by ho doprovázet humor a láska. Už proto, že se říká, že Bůh je láska a také se ví, kdy se Bůh nejvíc směje. Když člověk plánuje.

Přichází doba, kdy si budeme navzájem přát hlavně to zdraví. To je moc hezké, většinou to myslíme upřímně, empaticky, soucitně. Přejeme si vyléčení z nemoci pro sebe i pro druhé. Mnohé z nás zasáhne vážná nemoc blízkého člověka více než jeho samotného. A dokonce, když jsme sami nemocní, může to být stejné. Ty druhé trápí naše nemoc víc, než nás...

Sebereflexe?

13.11.2023

Je zajímavé, jak se jedna strana snaží diskutovat a druhá nechce. Měli bychom dojít k nějaké sebereflexi ke Covidu. Akcí již bylo více, byla snaha pořádat odborné konference a diskuse v Senátu a nyní se chystá v Poslanecké sněmovně.

Byl název přednášky a besedy o zdraví s propagátory funkční medicíny Davidem Čechem a Alešem Svobodou, která se konala ve čtvrtek 26. října v Malém sále Záložny. Přednášející jsou terapeuti Kliniky Endala, která se zabývá metodami léčení dle principů funkční medicíny. Poměrně známou osobností v tomto oboru se stal MUDr. Jan Vojáček a my měli v...

Být zdravý a šťastný je vědomá práce. My, co se cítíme zdraví a jsme ještě k tomu šťastní, máme druhé inspirovat, ne přesvědčovat. Když se nás zeptají, jak jsme toho dosáhli, vyprávějme jim svůj příběh. Budeme je tím inspirovat.