články, glosy

pokud není uvedeno jinak, pak autorem článků je Honza Tichý

Tak mi žena líčila, jak málo dětí chodí do školky, jak pořád kašlou a smrkají. Rodiče s nimi nejsou doma a vnucují je do školky.

Boží fóry

30.12.2023

Aby ten náš život byl boží, měl by ho doprovázet humor a láska. Už proto, že se říká, že Bůh je láska a také se ví, kdy se Bůh nejvíc směje. Když člověk plánuje.

Přichází doba, kdy si budeme navzájem přát hlavně to zdraví. To je moc hezké, většinou to myslíme upřímně, empaticky, soucitně. Přejeme si vyléčení z nemoci pro sebe i pro druhé. Mnohé z nás zasáhne vážná nemoc blízkého člověka více než jeho samotného. A dokonce, když jsme sami nemocní, může to být stejné. Ty druhé trápí naše nemoc víc, než nás...

Sebereflexe?

13.11.2023

Je zajímavé, jak se jedna strana snaží diskutovat a druhá nechce. Měli bychom dojít k nějaké sebereflexi ke Covidu. Akcí již bylo více, byla snaha pořádat odborné konference a diskuse v Senátu a nyní se chystá v Poslanecké sněmovně.

Byl název přednášky a besedy o zdraví s propagátory funkční medicíny Davidem Čechem a Alešem Svobodou, která se konala ve čtvrtek 26. října v Malém sále Záložny. Přednášející jsou terapeuti Kliniky Endala, která se zabývá metodami léčení dle principů funkční medicíny. Poměrně známou osobností v tomto oboru se stal MUDr. Jan Vojáček a my měli v...

Být zdravý a šťastný je vědomá práce. My, co se cítíme zdraví a jsme ještě k tomu šťastní, máme druhé inspirovat, ne přesvědčovat. Když se nás zeptají, jak jsme toho dosáhli, vyprávějme jim svůj příběh. Budeme je tím inspirovat.

Jsou chvíle, kdy se člověk necítí dobře. Cloumá jím vztek, je smutný, něco ho bolí, něčím se trápí a tak se snaží vyhledat odborníka, třeba lékaře.

Strach a stres jsou nejlepší kamarádi nemoci a utrpení. Radost, smích, láska, pohyb a pobyt v přírodě jsou nejlepší kamarádi života a zdraví.

Přichází znovu Covid? Po dlouhé době se zase v médiích objevují "oblíbené" covidové mediální hvězdy. Budou nám nutit očkování? Jak budou lidé reagovat? Proběhne nějaká sebereflexe?

Přirozené je být zdráv, normální je být nemocen. Je lepší se vrátit do přirozenosti, než být uléčen k smrti. Lidé se hodně léčí a málo uzdravují. Zkusme ten trend obrátit, staňme se více zdravými než nemocnými. Je to v této době a této společnosti dost těžké, přesto to zkoušejme.