Jak dál?

26.06.2024

Zabývám se otázkou jak dál se svým pracovním životem a se svými aktivitami. Mám dost práce v práci, což souvisí zejména s tím, že mým cílem je se z různých pracovních aktivit vyvázat či si je zjednodušit a tomu teď věnuji pozornost a dávám do toho energii.

Výsledkem bude nižší pracovní úvazek možná od podzimu, ale spíše od nového roku. Proto teď některé činnosti trochu stagnují (jako např. Zdravé Benátky), nicméně svým hobby (chatě, zahradě, procházkám, sportům) a rodině vč. vnoučka se stále intenzivně věnuji. Ani neustávají nápady a inspirace k mému psaní na blozích a webech.

Mám sestavenou knihu, dokonce naformátovanou vč. předmluvy, čekám jen na obrázky, práci grafika a tisk. Do konce roku by knížka měla spatřit světlo světa a s tím budou zřejmě souviset další změny. Knihu budu propagovat, bude se muset vymyslet způsob, jak ji prodávat a jakými akcemi podpořit.

Na tomto webu jsem aktivní sám, kolegové mi pomohou při akcích, kde je jejich zorganizování převážně na mně, lidé rádi přijdou na přednášky, ale přiložit ruce k dílu nikdo moc nechce. Mým hendikepem je jistě jakási nechuť k facebooku a skupina často funguje jen jako přeposílač videí, která se ke mně dostala i bez facebooku. A sledovat to, komentovat a lajkovat, to mě fakt nebaví, protože to odvádí pozornost od reálného života a osobního setkávání se tváří v tvář.

Dalším hendikepem je, že skupina není spolek. Tím se vyhýbám byrokracii, tu si "užívám" v práci dostatečně a tahat si ji ještě do zábavy, o to nestojím. Navíc bych musel obsadit víc funkcí, udělat Stanovy, registrovat spolek, je s tím spousty práce, na niž nemám ani čas a ani o to nemám zájem.

Mohl bych to nechat usnout, vycouvat z toho a přihlásit se k těm zavedenějším a aktivnějším, s nimiž spolupracuji. Nebo je ještě jiná věc, která by pro mě měla větší smysl: mám pozastavenou živnost, kterou bych mohl obnovit a tento web pro ni použít. Mohla by to být základna podnikání mé tvořivé činnosti: přednášky, čtení, zahrádka, psaní, pořádání setkání, prodej (vydávání) knih a přebytků. Připravuji si na to čas, tohle je to nové, na co se těším, ale nejdřív potřebuji dokončit a nějak uzavřít to staré, co už mě otravuje a už s tím nejsem v souladu.

Od nového roku, kdy obnovím živnost, předělám tyto stránky, přidám své jméno a IČ. Možná to přijde i dřív, ale myslím si, že ten čas nastane až pak, až se vypořádám s tím starým, byť vím, že na přechodnou dobu bude vedle sebe to staré i nové. Jen potřebuji zapracovat na tom, aby mi to staré zabíralo méně času a více času jsem mohl věnovat tomu novému.

Ale znáte to: kdy se Bůh nejvíc směje? Když člověk plánuje, proto se i má kniha jmenuje "Své plány Bohu nevykládej" a až bude k dispozici, budou o tom čtenáři mých webů a blogů informováni.

Těším se s Vámi na nějaké akci a u křtu mé knihy.