Pozor, vedro!

23.06.2026

Vedro je nesnesitelné. Musíte hodně pít, hlavně vodu, nejlépe pramenitou. Ale často nemáte jinou možnost než vodu z kohoutku či nějakou koupenou v plastové lahvi. 

Nejhorší je vedro na rozpálené městské ulici, v autě při dopravní zácpě. Ve vedru je dobré se nepřetěžovat, ani se moc nepohybovat, naopak být co nejvíc v klidu, snad s výjimkou plavání v řece, v rybníku či na koupališti. 

Horka mi přirozeně vadí, ale sluníčko a vodu miluju. Přímému slunci se ani schválně nevystavuju a ani schválně nevyhýbám. Doby, kdy jsem po pár minutách na slunci zrudl jako vepř, už dávno minuly. Nějak jsme si se sluníčkem více porozuměli, dokonce se ani nemažu. Moji výhodou je, že na tom přímém slunci dlouho nevydržím a utíkám do vody, když to jde, nebo do stínu. 

když to jde, tak trávíme horké dny na chatě v Podhůří, protože tam je líp. Jsou tam menší vedra, máme tam i dostatek stínu a vody. Malé jezírko, blízké koupaliště, potok a hodně pramenité čerstvé a studené vody k pití.   

O prázdninách tam budeme často a začínáme hned zkraje. Je to v těch vedrech zdraví prospěšnější než v kanclu a ve městě. Jen ty dlouhé kancelářské dny potřebuji ve zdraví přežít.

Share