Přednáška Dr. Pumrové

29.04.2024

Pozvali jsme si pediatričku a homeopatku MUDr. Karen Pumrovou na přednášku. Přednáška proběhla ve čtvrtek 25. dubna od 18 hod. v Malém sále Záložny v Benátkách nad Jizerou.

Bohužel lidí bylo málo, asi i proto, že souběžně běžela beseda v místním muzeu a možná jsme podcenili propagaci a spolehli se více na kolegy ze Sokola, že přijdou. A bohužel nepřišli.

Nicméně se akce vydařila. Vtipné bylo, že jsme připravovali dataprojektor a paní doktorka ho nepotřebovala. Všechno klaplo, jak mělo. Pro jistotu jsem si vzal svoji flashku s prezentacemi, abych případně zvolil náhradní program, pokud by se paní doktorka z nějakého důvodu opozdila, či nedorazila.

Dataprojektor jsme nechali svítit a já se na pozadí přednášky jal promítat prezentaci s mnoha fotkami z přírody. Krásně se to propojilo, protože paní doktorka řekla, že by se jí líbilo, kdyby se promítly nějaké záběry z přírody a ono se jí to splnilo.

Téma přednášky bylo "Co můžu udělat sám pro své zdraví?" a tomu se paní doktorka věnovala, mluvila hodně o životním stylu, o současných nezdravých podmínkách, o své pediatrické a homeopatické praxi. Uváděla příklady ze života. Mělo to spád a hezky se to poslouchalo.

Po více jak hodinové přednášce následovala další hodina dotazů a odpovědí. Přišli ti, kteří se chtěli něco dozvědět, téma je zajímalo, a tak se ptali. V publiku převažovaly ženy, hlavně maminky a babičky. Byl to příjemně strávený večer, který nikdo nenarušoval.

Nakonec nás účastníci požádali, abychom paní doktorku pozvali ještě jednou někdy příště. Člověka pak potěší, že to nebylo marné. Protože i 15 lidí, kteří se inspirovali a leccos dozvěděli, to rozšíří dál.

Je jen těžké najít termín, aby vyhověl více lidem a nepotkal se s jinou podobnou akcí.